Technical Data
| Manufacturer | DELL |
| Screen Size Range | Above 31″ |
| Screen Resolution | 2K QHD |
| Refresh Rate Range | 121Hz - 240Hz |
| Screen Panel Type | OLED |
| Screen Design | Curved |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Screen Size (Exact) | 34 " |
| Exact Resolution | 3440x1440 |
| Response Time | 0.03ms |
| Sync Technology | AMD FreeSync Premium Pro |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| USB Ports | Y |
| Ports-1 | 2xHDMI 2.1 |
| Ports-2 | 1xDisplayPort 1.4 |
| Ports-3 | 1xUSB-C |
| Ports-4 | 1xUSB-A |
| Ports-5 | 1x USB-B |
| Native Contrast Ratio | ~1,500,000:1 |
| Curvature | 1800R |
| Low Blue Light | Y |
| Flicker-Free | Y |
| WARRANTY | 1-Year |
| Accurate Data | Refer official site |
Description
MONITOR DELL AW3425DW 34” UW-QHD 240HZ QD-OLED CURVED
